اختلال پولی بدتر است یا سرطان؟

  • ۱۳۹۶/۱۵/۰۶

  • 327 بازدید

  • بدون دیدگاه

پول روح تمدن و قاتل زندگی است. از همین صغری و کبری می توان این نتیجه منطقی را گرفت که: پول قاتل زندگی است و تمدن ما تمدن مرگ است.

عده ای فکر می کنند پول حلال مشکلات است و مشکلی نیست که با پول حل نشود. این حرف درست است اما یک نکته ظریف در آن پنهان است. پول به همان اندازه که مشکل حل می کند، مشکل هم درست می کند. در واقع مشکل ایجاد می کند و سپس آن را حل می کند. آری، بخشی از مشکلات خودساخته اش را برطرف می کند.

پول به همان اندازه که حل مشکل می کند، ایجاد مشکل هم می کند. تا امروز کسی به قدرت ایجاد فساد و فساد سازی پول توجه نکرده است.

پول در ورای نقش اقتصادی اش که تنظیم کننده بخش های مختلف عرضه و تقاضاست، بزرگترین مخرب روابط انسانی و بزرگترین فساد ساز است.

در اصل اصلی ترین قدرت پول تولید فساد است و امروزه فسادی نیست که نبض آن در دست پول نزند.

انسانها پول را دوست دارند و این به دلیل اقتضایات جامعه و تربیتی است که جامعه اقتصادی در فرد ایجاد کرده است. کسی تامل نمی کند که پول تا چه اندازه در تخریب روح و تزلزل زندگی نقش پنهان و نامریی ایفا می کند.

تمدن جدید تمدن پول است و به میزان پیوستگی اش با پول از اخلاق و انسانیت گسسته است.

پول خونی است که در رگهای جامعه به گردش در می آید. از عملکرد و حاصل جوامع می توان دانست که آنچه در رگها می چرخد، خون سالم است یا خون فاسد.

اختلال پولی از اختلال هورمونی بدتر است چون هیچ چیزی به اندازه پول هورمونها را مختل نمی کند. فرق اختلال پولی و اختلال هورمونی در این است که اختلال هورمونی قابل درمان است اما اختلال پولی قابل درمان نیست.

سرطانی بالاتر از پول وجود ندارد. اگر سرطان زاتر از پول چیزی بود، کشورهای توسعه یافته نسبت به کنترل و مهار آن کوشش می کردند، نه مهار پول.

بیشترین استفاده ای که امروزه از پول می شود کسب قدرت و ایجاد قدرت است. پول در خدمت قدرت و قدرت در خدمت پول است. از همین جا می توان فهمید که ضعیف ها به پول نیاز بیشتری دارند و پولدارها به لحاظ شخصیتی و وجودی ضعیف ترند.

این نکته را نباید فراموش کرد که: بزرگترین کارهای عالم با کوچکترین پولها انجام شده است. از پولهای هنگفت کارهای کمتری بر می آید.

 

ارسال دیدگاه

دیدگاه‌ها


شما اولین دیدگاه را برای ما ارسال کنید. حتما خوشحال خواهیم شد.